2017-12-16

Za nami druga edycja turnieju wiedzy ogólnej 1 z 12.  Dowiedzieliśmy się, kto jest szkolnym omnibusem. Gratulujemy  Mikołajowi Wawrzyniakowi z klasy 3C. 

Konkurs zorganizowany został na analogicznych zasadach co teleturniej Jeden z dziesięciu, emitowany w TVP 2 od niemalże 25 lat. Program zasłynął spokojnym i kulturalnym sposobem jego prowadzenia przez Tadeusza Sznuka, stonowaną scenografią, charakterystyczną oprawą muzyczną i stosunkowo wysokim poziomem pytań. Do tych wzorów starali się nawiązać organizatorzy konkursu szkolnego.

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje, które pozwoliły wyłonić 12 uczestników kulminacji całego wydarzenia - gry właściwej. Wystartowało 47 osób (15 z klas pierwszych, 23 z klas drugich i 9 z klas trzecich). Najlepszy wynik w eliminacjach uzyskał Oskar Kubiak z 1D (31 pkt na 40).

Pełen emocji finał miał miejsce podczas Dnia Patronki. W ostatecznej rozgrywce starli się: Wojciech Bystrzycki z 3A, Jacek Krüger z 1B i Mikołaj Wawrzyniak z 3C. To własnie Mikołaj jako ostatni zachował szanse (tj. wygrał), a także zebrał najwięcej punktów (100 pkt), co oznacza, że otrzymał obie nagrody: bon do Empiku i bon, umożliwiający zwolnienie z niezapowiedzianych form sprawdzania wiedzy w ciągu jednego, wybranego dnia. Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni «Ptasim Mleczkiem».

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i został perfekcyjnie przygotowany i przeprowadzony. Dziękujemy organizatorom z klasy 3C: Jakubowi Troszczyńskiemu, Dawidowi Kubickiemu i Adamowi Katolikowi. 

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.