XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

Sukcesy w debatach oksfordzkich

Formułę debaty oksfordzkiej opanowali tak, by z dumą i sukcesami reprezentować Dwunastkę w konkursowych zmaganiach. Uczniowie naszej szkoły:Hanna Raźnikiewicz, Adam Machoj, Jakub Muszyński i Oliwia Janczukowicz to drużyna, która 15 marca 2024 r., uczestnicząc w IX Turnieju Debat Historycznych IPN, wygrała zawody regionalne i zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w czerwcu tego roku.

Dobra passa uczniów pani prof. Anny Kamińskiej trwa od miesięcy. Drużyna w składzie:  Wojciech Gucman, Adam Machoj, Jakub Muszyński i Szymon Krukowski w grudniu 2023 r. wygrała etap regionalny turnieju debat organizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej i awansowała do etapu centralnego w Gdańsku, gdzie zajęła czwarte miejsce. Naszych uczniów znają dobrze także organizatorzy Poznańskiej Ligi Debat, w której z powodzeniem regularnie uczestniczymy.

Skip to content