XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

Spotkania z Temidą

Wykład komorników sądowych

W poniedziałek, 18 marca br. w naszej szkole gościliśmy komorników sądowych, związanych z Izbą Komorniczą w Poznaniu: pana Marka Grzelaka – Rzecznika Prasowego Izby Komorniczej i pana Michała Lewandowskiego. Zaproszeni prawnicy w wygłosili bardzo ciekawą prelekcję dla uczniów klas prawniczych, zatytułowaną: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o komornikach, ale baliście się zapytać, czyli za kulisami egzekucji sądowej

W Laboratorium Kryminalistycznym

W środę, 13 marca uczniowie br. klasy 2c mieli okazję uczestniczyć w fascynującej lekcji w Laboratorium Kryminalistycznym w Poznaniu. Podczas tych wyjątkowych zajęć, licealiści zostali zapoznani ze specyfiką pracy w laboratorium oraz z technikami wykorzystywanymi przez policję w prowadzonych przez nią sprawach.

Lekcja w Sądzie Okręgowym w Poznaniu

W czwartek, 25 stycznia br. uczniowie klasy 1c uczestniczyli w spotkaniu z SSO p. Agatą Adamczewską, która w interesujący sposób zapoznała licealistów z przebiegiem postępowania sądowego, a także omówiła zadania i uprawnienia jego uczestników. Pani Sędzia, w sposób żywy i dowcipny, przedstawiła swoje doświadczenia zawodowe, błyskotliwie odnosząc się do sytuacji, które najbardziej zapadły jej w pamięć w trakcie pracy na stanowisku sędziego. Następnie młodzież została oprowadzona po budynku Sądu. Dzięki temu została poinformowana o jego strukturze organizacyjnej oraz mogła zrozumieć pracę prowadzoną w różnych komórkach organizacyjnych, takich jak Archiwum, oraz Policja sądowa.

Wizyty prawników w szkole

W poniedziałek, 30 października 2023 r. XII LO gościło adwokata, p. Michała Kaczmarskiego, który w ramach organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką akcji: Prawnicy rozjaśniają prawo, przeprowadził lekcję dla uczniów klas prawniczych. W jej ramach młodzież zapoznała się problematyką prawnych konsekwencji łamania prawa w Internecie.

W poniedziałek, 27 listopada 2023 r. pogadankę dla uczniów klasy 2C i 3B, na temat specyfiki zawodu notariusza, wygłosiła goszcząca w naszej szkole, pani rejent Katarzyna Mikołajczyk.

Wszystkim prelegentom dziękujemy za poświęcony nam czas, za wartościowe i bardzo ciekawe spotkania.

Rozprawa sądowa

27 listopada 2023 r. uczniowie klasy 2C przypatrywali się rozprawie karnej, jaka odbyła się w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Lekcja w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu

Uczniowie klasy 1C gościli w czwartek, 30 listopada 2023 r. w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. Naszą młodzież powitał pan Łukasz Wawrzyniak (Rzecznik Prasowy), który w ciekawy sposób przedstawił strukturę i zadania organów ścigania, a także zajmująco wprowadził w tajniki zawodu prokuratora. Dzięki jego uprzejmości licealiści zostali oprowadzeni po budynku prokuratur przy ulicy Solnej. 

Lekcja w Sądzie Okręgowym w Poznaniu

W czwartek, 25 stycznia br. uczniowie klasy 1c uczestniczyli w spotkaniu z SSO p. Agatą Adamczewską, która w interesujący sposób zapoznała licealistów z przebiegiem postępowania sądowego, a także omówiła zadania i uprawnienia jego uczestników. Pani Sędzia, w sposób żywy i dowcipny, przedstawiła swoje doświadczenia zawodowe, błyskotliwie odnosząc się do sytuacji, które najbardziej zapadły jej w pamięć w trakcie pracy na stanowisku sędziego. Następnie młodzież została oprowadzona po budynku Sądu. Dzięki temu została poinformowana o jego strukturze organizacyjnej oraz mogła zrozumieć pracę prowadzoną w różnych komórkach organizacyjnych, takich jak Archiwum, oraz Policja sądowa.

Skip to content