XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

Zielona szkoła w Hiszpanii

¡Hola! ¿Qué tal? Cześć! Jak się masz? W Hiszpanii 🇪🇸🇪🇸 na pewno świetnie! W dniach 15.04 – 22.04 odbyła się nasza hiszpańska przygoda łącząca naukę j. hiszpańskiego wraz ze zwiedzaniem wybrzeża Costa Brava. W Zielonej Szkole brali udział uczniowie naszej szkoły z klas IA, IB, ID, IE i IG. Podczas pobytu w Hiszpanii uczyliśmy się języka hiszpańskiego prowadzonego przez rodowitą Hiszpankę, zwiedziliśmy północą część Katalonii, w tym takie miasteczka położone bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym jak Malgrat de Mar, Santa Susanna, Blanes, Lloret de Mar. Podziwialiśmy również Gironę i jej słynne mury obronne, miasteczko Besalú, gdzie na własne oczy można przekonać się o tym, że czas to pojęcie względne. Ilość znajdujących się tutaj fortyfikacji i murów obronnych z okresu średniowiecza robi równie duże wrażenie, co kamienne budynki datowane na X-XII wiek. Zwiedziliśmy także Muzeum Salvadora Dalí w Figueras oraz odkrywaliśmy Wenecję Hiszpanii w Empuriabrava, w którym to istnieje aż 25 km kanałów! Największe wrażenie wywarła na nas Barcelona – dwumilionowa metropolia, położona nad Morzem Śródziemnym i słynąca z modernistycznej architektury Gaudiego, jedno z najmodniejszych miast świata. Miasto jest wyznacznikiem nowych trendów w świecie kultury, mody i gastronomii. Łączy kreatywność artystów i projektantów z szacunkiem i dbałością o miejsca od zawsze tradycyjne. Grupie naszych uczniów pozostaną piękne wspomnienia i z pewnością chęć powrotu do Hiszpanii. Na koniec tej podróży i zakończenia hiszpańskiej nauki uczniowie otrzymali certyfikaty!

Skip to content