XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

Biblioteka

NAUCZYCIELKI-BIBLIOTEKARKI

mgr Marzena Kossakowska – Stefańska , mgr Teresa Woźniak

Godziny otwarcia:

poniedziałek8.30 – 13.30
wtorek9.00 – 15.00
środa8.30 – 14.00
czwartek8.30 – 14.30
piątek9.00 – 13.00

BIBLIOTEKA I CIM

Biblioteka jest pracownią szkolną, służącą realizacji potrzeb oraz zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły, doskonaleniu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców. Biblioteka zajmuje jedno pomieszczenie, w którym jest zarówno wypożyczalnia, kącik czytelniczy, jak również szkolne Centrum Informacji Multimedialnej. Czytelnia jest ulubionym miejscem naszych uczniów. Zapewniamy w niej 12 stanowisk do samodzielnej pracy oraz 4 stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. Kompleksowa modernizacja pomieszczenia w ostatnich latach przyczyniła się do podniesienia estetyki i funkcjonalności biblioteki.

KSIĘGOZBIÓR

Biblioteka posiada ok. 12 tys. woluminów. Są to pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Podstawę zbiorów stanowią wydawnictwa popularnonaukowe, literatura piękna dla młodzieży i dorosłych. Znaczną część stanowią lektury szkolne. Warto skorzystać z naszej oferty.

  • książki tradycyjne,
  • audiobooki,
  • książki w języku angielskim.

Uwaga! Wiele lektur szkolnych w formie ebooków i audiobooków można znaleźć w serwisie Wolne lektury. Polecamy!

GRY PLANSZOWE

Proponujemy uczniom i nauczycielom gry planszowe jako alternatywę dla telefonów komórkowych / gier komputerowych. Do tradycji należą już coroczne zawody w grę „Kolejka” dot. czasów PRL-u, a także planszówkowe spotkania po lekcjach i w czasie ferii. Mamy fanów gier planszowych zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

Skip to content