Idea

Festiwal Filmów Grozy „Filmsteria” w naszej szkole!

Festiwal Filmów Grozy „Filmsteria” to wydarzenie skierowane do uczniów szkół średnich, którzy po nagraniu krótkometrażowych produkcji będą rywalizować ze sobą w 12 kategoriach, m.in. Najlepszy scenariusz, Najlepszy aktor/ka, Najlepszy montaż. Oceniać ich będzie jury ze środowiska filmowego.

Chcemy wzbudzić zainteresowanie sztuką filmową, umożliwić spotkanie się jej pasjonatów, a także łamać stereotyp dotyczący filmów grozy - chcemy pokazać ten gatunek jako pełnowartościowy tekst kultury. Dla wielu uczestników może to być pierwsza okazja do pokazania swojego filmu na dużym ekranie.

Skąd pomysł na takie wydarzenie?

My - organizatorzy, zwłaszcza ci z nas, którzy uczęszczają do klas o profilu artystycznym, często uczestniczyliśmy w różnych wydarzeniach filmowych, warsztatach, konkursach, jednak brakowało nam czegoś, co będzie skupione na jednym gatunku i umożliwi ujawnianie talentów nie tylko aktorom czy reżyserom, ale także montażystom, charakteryzatorom, scenografom i wielu innym osobom. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i stworzyć wydarzenie, w którym sami chcielibyśmy uczestniczyć.

Dlaczego kino grozy?

Horror jest częścią historii kina, co istotne – nasi rówieśnicy bardzo chętnie sięgają po ten gatunek, dlaczego więc nie mieliby się z nim zmierzyć? Młodzi chcą stawiać sobie wyzwania, a kino grozy niewątpliwie jest wyzwaniem – trzeba mieć naprawdę dobry pomysł i warsztat.

Nie ograniczamy się do samej gali rozdania nagród, poprzedzać ją będzie projekcja w Kinie Muza, a także warsztaty i wykłady filmowe.

Zapewniamy, że będzie to STRRRASZNIE dobry festiwal.


 

Organizacja

Festiwal organizujemy my - uczniowie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie we współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, Estradą Poznańską oraz Kinem Muza. To jedno z nielicznych tego typu wydarzeń w kraju – inicjowane przez młodzież i realizowane w partnerstwie z instytucjami, które od lat zajmują się rozbudzaniem i wspieraniem młodych talentów filmowych. 

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Projekt jest realizowany m.in. ze środków finansowych miasta Poznania przyznanych w konkursie "Fundusz Samorządów Uczniowskich". Pozyskujemy też sponsorów - ich lista na stronie festiwalu. Ponadto poprzez zrzutkę każda osoba może współtworzyć festiwal razem z nami: zrzutka.pl//v4795k


 

Kontakt

E-mail: festiwalfilmsteria@gmail.com - odpowiadamy w piekielnie szybkim tempie

Strona www: https://festiwalfilmsteria.wixsite.com/groza (tu znajdziecie formularz zgłoszeniowy i regulamin oraz harmonogram i kalendarium)

Fanpage: https://www.facebook.com/FestiwalFilmSteria/

Instagram: https://www.instagram.com/film_steria/

 

Koordynator projektu: Kacper Kujawa, klasa 2b.

Opiekunowie młodzieży - p. Stanisław Bitka (nauczyciel edukacji filmowej) i p. Barbara Pniewska (psycholog).


 

 Zrzutka