Konkurs Przyrodniczy «Parki narodowe w Polsce»

Uczeń klasy 3D Jakub Grzesiak brał udział w etapie wojewódzkim Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych «Parki narodowe w Polsce», organizowanego przez PTOP "Salamandra".

Sukcesy  w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Zuzanna Kurowska z klasy 2E została finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Pokonała dużą konkurencję, w eliminacjach online startowało ok. 1000 osób z całej Polski. Gratulujemy!

Wykład w Collegium Chemicum UAM

28 lutego 2018 r. klasa medyczna 1D wysłuchała w Collegium Chemicum wykładu ABC chemii witamin.

Dni Akademickie na Wydziale Biologii UAM

Od wtorku 6.02 do czwartku 8.02 uczniowie klasy 2D, 2E i 3D, czyli klas o profilu biologiczno-medycznym, brali udział w Dniach Akademickich na Wydziale Biologii UAM. Uczestniczyli w wykładach i zajęciach laboratoryjnych. Każda klasa miała inne zajęcia o bardzo zróżnicowanej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać Świat Mikrobów i barwić bakterie metodą Grama, były zajęcia z fizjologii roślin, na których rozdzielano barwniki z liści roślin. W czasie ćwiczeń z genetyki oglądali zmienność muszki owocówki, a na zajęciach z antropologii dowiedzieli się, jak "umarli potrafią mówić".

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

O Skłodowskiej na UAM

O obchodzonej w tym roku 150. rocznicy urodzin patronki naszej szkoły pamiętał Wydział Chemii UAM z tamtejszym Naukowym Kołem Chemików. Podczas panelu naukowego poświęconego Marii Skłodowskiej-Curie nie mogło zabraknąć uczniów Dwunastki. 1 grudnia z zaproszenia na Dzień Marii skorzystały klasy biologiczno-medyczne 2D i 2E z ich wychowawczyniami – p. prof. Ireną Jaszkowską i p. prof. Mileną Mikołajczak. Oprócz ciekawego wykładu na temat życia i osiągnięć naukowych naszej noblistki, podsumowanego konkursem wiedzy o niej, uczelnia zapewniła swoim gościom zwiedzanie m. in. wydziałowych laboratoriów czy biblioteki. Okazją do tego, by poczuć prawdziwą chemię, były także spektakularne pokazy doświadczeń przygotowane przez Naukowe Koło Chemików

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

Podchody integracyjno-edukacyjne

Nietypowa lekcja języka angielskiego w parku na Cytadeli służyła integracji klasy pierwszej, była też formą nauki przez zabawę, umożliwiła powtórzenie wiadomości z języka obcego. Oby więcej takich lekcji.

Zajęcia w Bibliotece Ekologicznej

Organizatorem wykładu oraz pogadanki na temat Motyle dzienne Wybrzeża Słowińskiego była Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu. Uczniowie 2D obejrzeli też dotyczącą tej tematyki wystawę fotograficzną. Lekcja poza murami szkoły odbyła się 9 października 2017 r.