2016/2017    2015/2016    Wcześniej

Rok szkolny 20016/17:

bezkonkurencyjne ciastka Julii na pomocnych śniadaniach

pomoc dla Rodziców — wykłady, warsztaty, spotkania

koncert z udziałem uczestników wymiany polsko-francuskiej
więcej zdjęć i filmów
zapraszamy

tematyka zdrowia psychicznego

Światowy Dzień Świadomości Autoagresji

zespół muzyczny laureatem konkursu
koło muzyczne
noc w szkole
szkolny krąg harcerski
temat antydyskryminacji - kamizelka uchodźcy
wieczór z grami planszowymi
zaplecze muzyczne

otwarty regał z książkami

pomocne śniadania

otwarty gabinet profil na Fb

Rok szkolny 20015/16:

V Dzień Kariery
Dzień Ludzi z Pasją
Dzień Ludzi z Pasją
warsztaty dla rodziców «Porozmawiajmy»
Dzień Dobrego Słowa

współorganizacja rajdu integracyjnego

Rok szkolny 20014/15:

Dzień Dobrego Słowa Dzień z pasją inicjatywa profilaktyczna
zbiórka darów IV Dni Kariery rajd integracyjny

• Dzień Dobrego Słowa po raz 3

Działała Poczta Dobrego Słowa. Nadal promujemy kulturalne komunikowanie się.

• Dzień Ludzi z Pasją

Pasjonatami, którzy opowiedzieli o swoim hobby i zainteresowaniach, o sposobach aktywnego spędzania wolnego czasu, okazali się nie tylko zaproszeni Goście, ale i uczniowie Dwunastki.

• szkolne warsztaty artystyczno-psychologiczne

Założenia, adresaci, zasady rekrutacji w komunikacie organizatorek.

• udział z młodzieżą w konferencji Młodzież z pasją

Najskuteczniejsza jest profilaktyka rówieśnicza. PaT to inicjatywa KG Policji i włączanie młodzieży w profilaktykę. Zobaczyliśmy spektakl Sekret.

• adresowany do rodziców cykl spotkań z pedagogiem szkolnym i psychologiem Porozmawiajmy
  • każdy 13. dzień miesiąca Dniem Dobrego Słowa

Cele projektu:propagowanie zasad kulturalnego zachowania w codziennych sytuacjach, podkreślanie szacunku dla języka polskiego, uświadamianie konieczności dbania o czystość i poprawność języka, rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

• efektywne zarządzanie czasem

Prowadzone przez specjalistów z AWF zajęcia warsztatowe dla uczniów klas II i III (w ramach profilaktyki).

• Zaburzenia psychiczne. Poczytaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć.

Inicjatywa profilaktyczna. Materiały.

• IV Dni Kariery w XII LO

To forma doradztwa zawodowego. Spotkania ze studentami poznańskich uczelni pomagają licealistom lepiej przygotować się do wyboru ścieżki kariery.

• zbiórka darów dla uczestników wigilii dla najuboższych organizowanej przez Caritas.
  • propagowanie udziału wolontariuszy w wigilii dla najuboższych organizowanej przez Caritas.

Na apel: Potrzebujący Cię potrzebują odpowiedziało 26 wolontariuszy ze wszystkich klas. Zgłosiło się też 4 absolwentów. Jak dobrze, że stale mamy kontakt.

• propagowanie kursu języka migowego

Udział pedagoga wraz z uczniami w zajęciach. Miganie i otwartość na inność jest trendy.

• wsparcie dla akcji organizowanej przez Fundację Humanitarną Redemptoris Missio

Zbiórka szczoteczek i pasty do zębów w ramach akcji "Kup Pan Szczotkę. Dentysta jedzie do Afryki - zabierze dla dzieci"

• cykliczne zajęcia z pedagogiem

Spotkajmy się, by porozmawiać.

• cykliczne zajęcia z psychologiem

Zajęcia rozwijają umiejętności psychospołeczne (umiejętności dogadywania się z innymi ludźmi i z samym sobą).

• współorganizacja rajdu integracyjnego

Tradycją Dwunastki jest spotkanie integracyjne klas I, zawsze we wrześniu. Tym razem 12 LO pojechało 12.09 do Puszczykowa. Tam klasa 2b powitała pierwszaków i zaprosiła do wspólnej zabawy. I ja tam byłam, stroje z epok różnych podziwiałam, przy ognisku z młodzieżą rozmawiałam i najlepszych dopingowałam. A zdjęcia dla nas wykonała p. Urszula Rodak http://www.studiomarco.pl i bezpłatnie przygotowała papierowe (!) odbitki. Zapraszamy do galerii na terenie szkoły.

Rok szkolny 2013/14:
Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.
III Dni Kariery warsztaty podczas Spotkań profilaktycznych

• Dni Kariery
  • Spotkania profilaktyczne w XII LO

Rok szkolny 2012/2013 i wcześniej:
Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.
II Dni Kariery I Dni Kariery Archipelag skarbów

• Dni Kariery
  • Spotkania profilaktyczne
  • Współpraca z Redemptoris Missio (zbiórka darów - okulary, puszka dla maluszka, rzeczy dla dzieci z Afganistanu),