Zielony dzień św. Patryka

Współpraca z Fundacją Kultury Irlandzkiej zaowocowała warsztatami w języku angielskim, które poprowadził dla klasy 1C John McGowan ze szkoły językowej w Derry (Irlandia Północna). Był to jeden z punktów programu «Zielonego dnia św. Patryka».


 

Z wizytą w Radiu Emaus

Ksiądz A. Muńko zorganizował wycieczkę do Radia Emaus.


 

Zwiedzanie ZK we Wronkach

Przyszli prawnicy wzięli udział w wyjeździe do Zakładu Karnego we Wronkach.


 

Udział w rozprawach sadowych

W dniach 7 oraz 14 grudnia 2017 r., uczniowie klasy 3C, a następnie 2C przypatrywali się rozprawom, toczącym się w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Była to nie tylko znakomita okazja zapoznania się z przebiegiem prawdziwego postępowania karnego, z udziałem stron, świadków oraz biegłych, ale także kapitalna lekcja wychowawcza.


 

Lekcje muzealne w Centrum Kultury Zamek

1 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3C zwiedzali wystawę poświęconą twórczości Fridy Kahlo oraz Diega Rivery. Podczas godzinnego wykładu poznali sylwetki obydwu malarzy, historie ich burzliwego i twórczego związku, a także kontekst historyczny ich działań i prac. Dowiedzieliśmy się jak odczytywać postać i twórczość Fridy Kahlo jako ikony popkultury jaką jest dla współczesnych odbiorców. Wystawę można obejrzeć CK Zamek do 21 stycznia. POLECAMY!

W styczniu 2018 r. w podobnych zajęciach uczestniczyła klasa 1C.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 

Konkurs 1 z 12

Klasa 3C jest organizatorem konkursu wiedzy 1 z 12 . Za nami eliminacje, została wyłoniona finałowa dwunastka. Ostateczna rozgrywka w Dniu Patronki 8 grudnia.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. uczniowie klasy 1C uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji zorganizowanej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. W jej ramach zostali zaznajomieni z jego strukturą oraz codziennym działaniem. Licealiści zostali oprowadzeni po budynku sądu, zajrzeli w każdy jego zakamarek: od biura podawczego, przez bibliotekę, archiwum po salę przesłuchań i zatrzymań. Tę część spotkania prowadziła Pani Katarzyna Błaszczak, pracownik administracyjny Sądu Okręgowego. Następnie młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Panią sędzią Joanną Ciesielską-Borowiec, która opowiedziała młodzieży o specyfice pracy sędziego i uświadomiła zagrożenia jakie wiążą się wchodzeniem w konflikt z prawem. Na zakończenie młodzież mogła udowodnić swą nieskazitelność poprzez darmowe złożenie wniosku o potwierdzenie niekaralności do Krajowego Rejestru Karnego. 

Społeczność szkoły wyraża wdzięczność i podziękowanie wszystkim pracownikom Sądu Okręgowego za ciekawe spotkanie i poświęcony nam czas.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 

Lekcja w prokuraturze

W czwartek 23 listopada 2017 r. uczniowie 1C i 2C, czyli klas o profilu prawniczym, uczestniczyli w spotkaniu z panią Magdaleną Mazur-Prus, Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Pani prokurator zapoznała naszych uczniów ze strukturą i zadaniami organów ścigania w Polsce a także podzieliła się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Prelekcja połączona była ze zwiedzaniem gmachu poznańskich prokuratur przy ulicy Solnej.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 

Koncert muzyki dawnej w Auli Nova

Grupa uczniów głównie z klas humanistycznych wraz z opiekunami spędziła wieczór 21 listopada 2017 r. w auli Akademii Muzycznej w Poznaniu na koncercie muzyki klasycznej Szkiełkiem i okiem. Wykonawcą była orkiestra Arte dei Suonatori. Piękna muzyka, wspaniali wykonawcy, niezapomniane wrażenia.


 

Na sesji naukowej w IPN

16 listopada 2017 r. uczniowie 1C wzięli udział w Międzynarodowym sympozjum „Rosja – totalitaryzm – bolszewizm”. Wewnętrzne i międzynarodowe reperkusje rewolucji w Rosji. Sesja składała się z cyklu wykładów dot. genezy rewolucji 1917 roku oraz jej skutków w polityce i życiu codziennym. Każdy z wykładów przedstawiał inny aspekt zagadnienia.

Więcej tutaj

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 

Na wykładach na UAM

Wykłady prowadzone przez pracowników Wydziału Historii UAM to sprawdzony sposób na powtórkę przed maturą.  Trzecioklasiści z klas z rozszerzonym programem nauczania historii korzystają z tych zajęć co roku.