2018-04-16

Program wymiany uczniowskiej Dialog kultur Polski i Ukrainy 16.04 – 24.04 2018 r.

w ramach projektu

«Integracja młodzieży uczniowskiej we wspólnocie europejskiej»

pomiędzy

XII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu

i Szkołą Średnią N5 w Iwano - Frankiwsku

Програма учнівського обміну  в рамках проекту

«Інтеграція учнівської молоді у європейській спільноті. «Україна-Польща» між ХІІ ліцеєм ім. М.Склодовської-Кюрі м. Познань та СШ №5 м. Івано-Франківська

• Warsztaty integracyjne Poznajmy się w kręgu przyjaciół
  • Śladami polskiej kultury w Stanisławowie – prezentacja projektu: zabytki architektoniczne, znani działacze polscy, polskie stowarzyszenia.
  • Wycieczka  ulicami miasta Stanisławowa z udziałem finalistów olimpiady języka polskiego.
  • Konkurs piękności – ogólnoszkolne święto z udziałem gości .
  • Udział w lekcjach  szkolnych.
  • Wycieczka do interaktywnego centrum  naukowego Nowa Energia i Muzeum minerałów przy Uniwersytecie Nafty i Gazu w Iwano – Frankiwsku.
  • Wizyta w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego: historia powstania CK, dyskusja  Integracja młodzieży szkolnej w przestrzeni europejskiej.
  • Warsztaty integracyjne z elementami historycznymi dla młodzieży polskiego pochodzenia prowadzone przez uczniów XII LO.
  • Całodniowa wycieczka do Lwowa.  Zwiedzanie: Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt lwowskich (dla chętnych),  Spacer po Starym Rynku, do Opery i pomnika A. Mickiewicza.
  • Udział grupy w posiedzeniu klubu dyskusyjnego języków obcych w Wojewódzkiej Bibliotece im. Iwana Franki. Warsztaty.
  • Wspólny spacer w parku miejskim im. T. Szewczenki.
  • Czas spędzony w rodzinach, np. wyjazd w góry.
  • Podsumowanie pobytu:  przegląd zdjęć i prezentacji, ustalenie współpracy w  2018/ 2019.