XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

Wymiana z Ukrainą

IVANOFRANKIVSK – POZNAŃ

IDEA

Wymiana uczniowska odbywa się pod hasłem: „Dialog kultur Polski i Ukrainy”. Podczas tygodniowego pobytu w naszej szkole ukraińska młodzież uczestniczy w życiu Dwunastki, bierze udział w lekcjach, szkolnych uroczystościach, przedstawieniach czy Dniu Języków Obcych. Poznaje nasz język, kulturę i historię podczas wycieczek po Poznaniu i okolicach. Ma także okazję doświadczać polskiej gościnności przyjęta na czas pobytu w Polsce przez rodziny naszych uczniów.

Rewizyty pozwalają nam zacieśniać kontakty z ukraińską młodzieżą, korzystać z przygotowywanych dla nas atrakcji, m. in. wycieczek  krajoznawczych, nauki języka ukraińskiego, lekcji, przedstawień, prezentacji miejscowych obyczajów czy konferencji uczniowsko-nauczycielskich.

 WYDARZENIA

 • młodzież z Iwano-Frankivska w Poznaniu – październik 2019 r.,
 • życzenia z Ukrainy – listopad 2018,
 • polska młodzież i nauczyciele w Iwano-Frankivsku i Lwowie – kwiecień 2018 r.,
 • podziękowania z Ukrainy – czerwiec 2018,
 • młodzież i nauczyciele ze szkoły w Iwano-Frankivsku z wizytą w Poznaniu – październik 2017 r. ,
 • polska młodzież i nauczyciele w Iwano-Frankivsku – maj 2017 r.,
 • polska młodzież i nauczyciele w Iwano-Frankivsku – maj 2016 r.,
 • młodzież i nauczyciele ze szkoły w Iwano-Frankivsku z wizytą w Poznaniu – kwiecień 2015 r. ,
 • rewizyta na Ukrainie – czerwiec 2011 r.,
 • uczniowie z Iwano-Frankivska w Poznaniu – październik 2010 r. ,
 • goście z Ukrainy w Polsce – 2009 r.,
 • polscy uczniowie w Kijowie – 2008 r.,
 • ukraińscy goście w stolicy Wielkopolski – 2007 r.,
Skip to content