Wymiana z Ukrainą

IVANOFRANKIVSK – POZNAŃ

IDEA

Wymiana uczniowska odbywa się pod hasłem: „Dialog kultur Polski i Ukrainy”. Podczas tygodniowego pobytu w naszej szkole ukraińska młodzież uczestniczy w życiu Dwunastki, bierze udział w lekcjach, szkolnych uroczystościach, przedstawieniach czy Dniu Języków Obcych. Poznaje nasz język, kulturę i historię podczas wycieczek po Poznaniu i okolicach. Ma także okazję doświadczać polskiej gościnności przyjęta na czas pobytu w Polsce przez rodziny naszych uczniów.

Rewizyty pozwalają nam zacieśniać kontakty z ukraińską młodzieżą, korzystać z przygotowywanych dla nas atrakcji, m. in. wycieczek  krajoznawczych, nauki języka ukraińskiego, lekcji, przedstawień, prezentacji miejscowych obyczajów czy konferencji uczniowsko-nauczycielskich.

• młodzież z Iwano-Frankivska w Poznaniu – październik 2019 r.,
  • życzenia z Ukrainy – listopad 2018,
  • polska młodzież i nauczyciele w Iwano-Frankivsku i Lwowie – kwiecień 2018 r.,
  • podziękowania z Ukrainy – czerwiec 2018,