250 lat Komisji Edukacji Narodowej

Co roku obchodom Dnia Edukacji Narodowej towarzyszy przypominanie o dokonaniach całych pokoleń ludzi, angażujących się w szerzenie oświaty w naszym kraju. Tym razem wspominanie tego dorobku miało szczególny charakter, ponieważ minęło dokładnie 250 lat od powołania Komisji Edukacji Narodowej. Taka rocznica uświadamia długotrwałość i doniosłość polskiej tradycji kształcenia społeczeństwa. Potrzebę docenienia wysiłków nauczycieli i pedagogów oraz wszystkich pracowników oświaty akcentowali w swoich przemówieniach podczas uroczystości 13 października: pani dyrektor Grażyna Koprowska, przewodniczący rady rodziców pan Maciej Szrajber oraz stojąca na czele samorządu uczniowskiego Wiktoria Krzyżagórska.

Swój wkład w uczczenie tego dnia mieli występujący na scenie wokaliści: Zuzanna Bujalska (kl. 4e), Anna Muszak (kl. 3b), Szymon Roemer (kl. 4b), Oleg Jarmużek (kl. 1e) oraz Kuba Wietrzykowski (kl. 2b). Do grona nagradzanych co roku w plebiscycie na Nauczyciela Roku, decyzją uczniów, dołączył pan prof. Waldemar Walczak. Gratulujemy zwycięstwa!