EKOsztafeta z UAM

16 czerwca uczniowie z klas 3e i 2d wzięli udział w drugiej edycji EKOsztafety UAM, która odbyła się na uniwersyteckim stadionie lekkoatletycznym.

Spotkanie otworzyła prorektorka UAM, prof. Joanna Wójcik. Rozgrzewkę do sztafety prowadziła Karolina Nadolska, lekkoatletka i uniwersytecka olimpijka. Celem imprezy było propagowanie zdrowego, aktywnego i ekologicznego stylu życia oraz świetna  zabawa.

Uczniowie oprócz udziału w prawdziwej sztafecie 5 x 400 m zwiedzali obiekty sportowe UAM, a po zawodach odbył się mały piknik.

Zwycięskie drużyny otrzymały statuetki wykonane przez studentki i studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.