Szekspir w liceum

13 kwietnia w LO św. Marii Magdaleny odbyło się wspólne czytanie fragmentów dzieł Williama Szekspira. Wydarzenie zatytułowane CzyTEJ Szekspira zorganizowane przez Marynkę, XII LO w Poznaniu oraz Wydział Anglistyki UAM było częścią Dni Szekspira 2023, wspólnej inicjatywy tych trzech instytucji. Uczniowie liceów przeczytali fragmenty znanych wszystkim dramatów, takich jak Hamlet, Makbet czy Romeo i Julia, zaprezentowali również sceny z mniej popularnych dzieł, m.in. Tytusa Andronikusa oraz Koriolana. W auli szkolnej, wypełnionej po brzegi publicznością, wybrzmiały również sonety i sceny komediowe. Dziękujemy wszystkim czytającym za wspaniałe interpretacje tekstów, a widowni za wspólne zasłuchanie się i gorące wsparcie artystów oklaskami. Miło nam było gościć rodziców młodych aktorów oraz grupę uczniów z II LO w Poznaniu. Specjalne podziękowania kierujemy do prof. UAM dra hab. Jacka Fabiszaka (WA UAM), który nagrodził wszystkich miłośników twórczości Williama Szekspira słowami ogromnego uznania. Dziękujemy także nauczycielom, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie: prof. Agnieszce Foltyn (XII LO), prof. Agacie Skibskiej (LOMM), prof. Katarzynie Matuszak (LOMM) oraz prof. Tomaszowi Kowalskiemu (LOMM). Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielu podobnych spotkaniach.