Olimpiada Przedsiębiorczości 2022/23

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Hasłem XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości jest: „Biznes i zarządzanie” .

W eliminacjach szkolnych XII LO w Poznaniu szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas o profilu ekonomicznym: IV A, III a i II A.

IV a: Monika Nowak, III A: Julia Bartlitz, Katarzyna Bernard, Dominika Bocheńska, Anna Flejszman, Marcelina Grygiel, Mateusz Kowalski, Dominik Stróżewski, II A: Olivier Pawlik.

Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do zawodów okręgowych i reprezentowali XII LO w Poznaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jedna osoba zakwalifikowała się do zawodów centralnych: Anna Flejszman z III A i będzie reprezentowała szkołę w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.