Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2022/23

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej w roku szkolnym 2022/23 odbyła się pod hasłem „W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”. Należy podkreślić, że dokonując wyboru myśli przewodniej kolejnych edycji Komitet Organizacyjny bierze pod uwagę w szczególności takie aspekty jak: aktualność, atrakcyjność oraz odpowiedni dla uczestników stopień trudności. Stąd też, XXXVI OWE nie może odbyć się pod hasłem innym niż odwołującym się do zjawiska inflacji. W ramach zmagań olimpijskich uczestnicy zapoznają się z kluczowymi dla zrozumienia analizowanego problemu definicjami oraz związkami przyczynowo-skutkowymi.

W eliminacjach szkolnych XII LO w Poznaniu szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas o profilu ekonomicznym: IV A, III a i II A

IV a: Monika Nowak, Jan Wermiński, III A: Ruslan Trytsetskyi, Maciej Młody, Daria Klupieć, Anna Flejszman, Michał Prętki, Piotr Depa, Dominik Stróżewski, II A: Olivier Pawlik.

9 uczniów z dziesięciu startujących awansowało do zawodów okręgowych i reprezentowało szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.