XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

50 drzew na 50 – lecie szkoły

50 drzew na 50-lecie szkoły – to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego XII Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej-Curie. W naszym zamyśle, projekt sadzenia drzew ma otwierać Jubileuszowy Rok obchodów 50-lecia istnienia Dwunastki. W ten sposób pragniemy pozostawić po sobie ślad pozytywnie wpływający na otaczające nas środowisko, o którego ochronę staramy się dbać każdego dnia.

Nasz pomysł zrodził się jesienią 2021 roku i nie przeszedł bez echa, został dostrzeżony, a dzięki temu, zdobyliśmy dofinansowanie z Funduszu Samorządów Uczniowskich. Podjęliśmy także współpracę z Urzędem Miasta i Zarządem Zieleni Miejskiej i po efektywnych konsultacjach, możemy dumnie powiedzieć, że to co w zeszłym roku było tylko w sferze planów, dzisiaj uda nam się zrealizować. Sercem całego przedsięwzięcia  został Park Adama Wodziczki. W tym miejscu odbyły się już warsztaty z biologii i ekologii, spacery: entomologiczny i dendrologiczny oraz szkolna akcja sprzątania Ziemi.  

Teraz przed nami kulminacja projektu, czyli zaplanowana na 8 listopada na godzinę 11.30 akcja sadzenia drzew, która jest jednocześnie uroczystym otwarciem Roku Jubileuszowego. Wydarzenie to ma na celu zaakcentowanie ważnej dla naszego Liceum daty oraz integrację uczniów Dwunastki, nie tylko tych obecnych, ale również Szacownych Absolwentów, bo każdy z nas tworzył w przeszłości lub  tworzy obecnie historię Szkoły. 

W akcji sadzenia drzew wziął udział m.in. Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania, który przyznał, że cieszy go fakt, że młodzież jest świadoma roli drzew w mieście.

Jedną z tabliczek, upamiętniających nasz jubileusz i zamieszczonych na każdej z 50 lip i olsz czarnych, odsłonił poseł z Poznania – Franciszek Sterczewski, absolwent XII liceum wraz z p. dyrektor Grażyną Koprowską.

Impreza odbiła się echem w poznańskich mediach.

Więcej o wydarzeniu:

epoznan.pl/news-news-134079-uczcili_50_lecie_szkoly_sadzac_drzewa_ciesze_sie_ze_mlodziez_ma_swiadomosc_tego_jak_wazne_sa_drzewa_w_miescie

codziennypoznan.pl/artykul/2022-11-09/z-okazji-50-lecia-szkoly-posadzili-50-drzew-w-poznanskich-parkach/

wpoznaniu.pl/ekologiczna-inicjatywa-samorzadu-uczniowskiego/

www.eska.pl/poznan/uczniowie-z-prezydentem-jaskowiakiem-posadzili-50-drzew-na-50-lecie-poznanskiego-liceum-aa-Zrme-9b4m-rji6.html

faktypoznan.pl/20221108515386/um-poznan-drzewa-z-okazji-jubileuszu1667939433

Skip to content