XII Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu

XIX Przegląd Kolęd

14 stycznia 2022 roku odbył się w naszej szkole XIX Poznański Międzyszkolny Przegląd Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej. Fakt, że zagościł on w XII LO, jest zasługą Urszuli Jaskólskiej, która wygrała ostatnią edycję tego konkursu w 2020 r. Mimo niepewnych pandemicznych czasów, pełni obaw, czy dojdzie do przesłuchań, staraliśmy się zorganizować je jak najlepiej, najbezpieczniej i najbardziej profesjonalnie.

Ostatecznie do konkursu przystąpiło 13 solistów i 2 zespoły z 13 poznańskich szkół ponadpodstawowych. Występy oceniało jury w składzie:

– pani Grażyna Koprowska – dyrektor XII LO w Poznaniu, nauczyciel języka rosyjskiego i języka łacińskiego,

– pani Anna Olszewska – anglistka i antropolożka,

– Urszula Jaskólska – zwyciężczyni XVIII Poznańskiego Międzyszkolnego Przeglądu Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej,

– pan Przemysław Myszkowski – juror na festiwalach Piknik Country w Mrągowie, dyrektor artystyczny Folk and Country Festival w Wiśle, lider zespołu The Medley, artysta Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom tegorocznej edycji był niezwykle wysoki, a młodzi artyści – profesjonalnie przygotowani, za co gorące podziękowania kierujemy do opiekunów i pedagogów.

Wybór najlepszych uczestników klarował się za zamkniętymi drzwiami. Jury postanowiło przyznać:

– Grad Prix – Magdalenie Brożek z II LO w Poznaniu,

– I nagrodę – Zuzannie Bujalskiej z XII LO w Poznaniu,

– wyróżnienie dla zespołu z XII LO w Poznaniu,

– wyróżnienie dla Małgorzaty Ren z V LO w Poznaniu.

Swoje głosy oddała także publiczność. W tym plebiscycie największą sympatią cieszył się Aleksander Napieralski z Zespołu Szkół Mechanicznych i to właśnie do niego trafiła słodka nagroda.

Zgodnie z regulaminem i tradycją konkursu to II LO w Poznaniu będzie organizatorem jubileuszowego XX Poznańskiego Międzyszkolnego Przeglądu Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej w 2023 r.

Cieszymy się, że młodzież z różnych poznańskich szkół mogła się spotkać, wspólnie pomuzykować i trochę dłużej cieszyć się magią świątecznej kolędy w tych trudnych, niepewnych czasach. A rywalizacja i stres? Pokonane!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Bo tu wszyscy są WYGRANI !!!

                                                                Kinga Krasowska i Adam Dziatkiewicz – organizatorzy przeglądu

Skip to content