Spektakl „Ad astra”

Genialne! Fenomenalne ! Dlaczego nikt na to dotychczas nie wpadł ?!

– słowaReginy Chybek, postaci występującej w „Ad astra”

10 marca w naszej szkole miała miejsce premiera przedstawienia „Ad astra”, które przygotowała grupa artystyczna z  klasy 3GB, dla którego inspiracją stało się słuchowisko Stanisława Lema pt. „Wyprawa profesora Tarantogi”. Sam spektakl był przygotowywany przez dwa lata, w trudnych warunkach pandemii. Jednak dzięki wytrwałej pracy całej grupy, mimo przeszkód, w końcu ujrzał światło dzienne. Przedstawienie dyplomowe klasy maturalnej odbyło się w piękny czwartkowy wieczór. Przybyli na nie w licznym gronie nauczyciele, rodzice, uczniowie XII LO i przyjaciele aktorek. Przedstawienie zachwyciło swoim humorem, kosmiczną konwencją, muzyką, jak również zdumiewającą aktualnością tematyki. Treści, które zostały w nim ukazane na pewno stanowią trafny komentarz do otaczającej nas rzeczywistości. Widzowie byli zachwyceni, a po spektaklu wielu z nich złożyło aktorkom gratulacje. Nie zabrakło też wzruszających momentów, ponieważ  uczniowie z młodszych klas o profilu artystycznym zorganizowali pożegnanie najstarszego rocznika. Krótkie, ale wzruszające przemówienie wygłosiła Julia Panek z klasy 2B, która również miała okazję zagrać w przedstawieniu. Podziękowań od klasy 3GB, opatrzonych bukietem kwiatów,  doczekała się też Pani Dorota Góral, będąca reżyserem przedstawienia.