Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

SUKCES DRUŻYNY XII LO W POZNANIU

25 kwietnia br. odbył się finałowy etap 22. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundację GPW.

Poznaliśmy wyniki najważniejszego projektu edukacyjnego GPW i Fundacji GPW, który adresowany jest do młodzieży szkolnej. Do Finału zakwalifikowało się łącznie 26 zespołów: dziesięć najlepszych zespołów w rankingu I etapu, dziesięć najlepszych zespołów w rankingu II etapu oraz sześć najlepszych zespołów wyłonionych w czasie dogrywki.

Finaliści rywalizowali o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW.

XII LO w Poznaniu w finale rozgrywek, 25 kwietnia 2024 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, reprezentował zespół w składzie: Piotr Depa, Rusłan Trytsetskyi i Maciej Młody z klasy maturalnej 4a o profilu ekonomicznym, pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości: R. Gmerka.

Gratulujemy naszej drużynie wyjątkowego sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłych inwestycjach.