Przyjdź!    Zadzwoń!    Przeczytaj!

 
Szkolny pedagog i psycholog

 

Zawsze możesz liczyć na wsparcie szkolnego pedagoga i psychologa. Ich gabinet (s. 40 na II p.) stoi otworem dla wszystkich. Tu znajdziesz godziny przyjęć. Warto systematycznie odwiedzać zakładkę PoMoc oraz profil Po Moc w XII L.O. na Fb.


 

 

Pomoc instytucjonalna

 

 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5, ul. Nowowiejskiego 29, tel. 61 8522062,
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (filie w każdej dzielnicy),
 • Stowarzyszenie MONAR Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień, ul. Paszty 10 http://www.poznan.monar.org/,
 • Informator - bezpłatna pomoc psychologiczna, psychoterapeutyczna, psychiatryczna w Poradniach Zdrowia Psychicznego NFZ w Poznaniu (wykaz placówek).

 
Telefony zaufania

opracowano na podstawie materiałów na stronie MEN i MSW

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl.

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.


 

 

Informacja o dopalaczach

opracowano na podstawie materiałów na stronie MEN i MSW

Masz wątpliwości, czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Czy na pewno znasz negatywne skutki tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony i potrzebujesz pomocy? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.


 
Warto przeczytać

 

 • Dla młodzieży - poradniki, artykuły i strony internetowe polecane przez szkolnego pedagoga i psychologa
 • Dla rodziców - poradniki, artykuły i strony internetowe polecane przez szkolnego pedagoga i psychologa
 • Dla wszystkich - materiały na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji Bezpieczna szkoła na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

  opracowano na podstawie materiałów na stronie ORE

  • poradniki,
  • przepisy prawne,
  • procedury interwencyjne,
  • wyniki badań,
  • profilaktyka,
  • przydatne linki.