2021-10-06

Październik to czas organizowania wielu przedsięwzięć w ramach Światowego Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Dwunastka postanowiła włączyć się w działania wspierające organizacje, które opiekują się zwierzętami w potrzebie. Całą szkolną społeczność zachęcamy do udziału w akcjach:

·    zbiórki karmy i akcesoriów dla psów i kotów (karton obok pokoju nauczycielskiego),

·  zbiórki książek dla Stowarzyszenia “Kocia Polana” - dochód z ich sprzedaży (na internetowym bazarku stowarzyszenia) zasili konto tej organizacji (karton obok pokoju nauczycielskiego),

·    indywidualnych lub grupowych wpłat na konto wybranej przez klasę organizacji wspierającej zwierzęta - każda klasa, której uczniowie przedstawią dowody wpłaty na konto wybranej organizacji, będzie miała spotkanie z zoopsychologiem - p. Barbarą Pniewską.

Wszystkie zbiórki potrwają do końca października.

Zachętą do wspierania zwierząt w potrzebie niech będzie także galeria zdjęć “sierściuchów” uratowanych lub przygarniętych przez nauczycieli XII LO. Wystawę można oglądać na parterze szkoły obok bufetu.

Poniżej zdjęcie efektów zeszłorocznej zbiórki książek.