2021-03-25

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w XII LO

Dla klas

Każda klasa pierwsza i druga jest proszona o przygotowanie

SPOTU REKLAMUJĄCEGO WAKACJE

w wylosowanym kraju lub regionie.

SPOT powinien trwać 3-5min i zostać nagrany w języku angielskim.

SPOT REKLAMUJĄCY WYBRANY KRAJ/REGION powinien zawierać:

- informacje o miejscach , które warto zwiedzić oraz  zabytkach , które warto zobaczyć

- interesujące fakty historyczne

- informacje o lokalnej kulturze,  tradycjach , obyczajach (też kuchnia)

- ciekawostki (np. słynni ludzie)

PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE SPOTÓW FILMOWYCH DO 20 MAJA 2021 POPRZEZ KANAŁ YOU TUBE (            PRYWATNIE) NA ADRES GOOGLE CLASROOM p. AGATY FOWLES

Przesłane filmy zostaną udostępnione na szkolnym Fb i poddane głosowaniu (Nagroda publiczności) oraz ocenie jury (Nagroda główna).

Indywidualnie

Chętne osoby zachęcamy do pisania. Temat:

PRZEPIS NA DOBRĄ SZKOŁĘ lub PRZEPIS NA SZCZĘŚCIE.

PRZEPIS może zostać napisany w jednym z poniższych języków: j.niemieckim, j.hiszpański lub j.angielskim. Limit słów: 250-300

PRZEPIS NA DOBRĄ SZKOŁĘ lub PRZEPIS NA SZCZĘŚCIE powinien zawierać:

- listę składników

- sposób przyrządzenia

- sposób podania

PROSIMY O PRZESŁANIE PRZEPISÓW DO NAUCZYCIELI  UCZĄCYCH WAS  JĘZYKA, W KTÓRYM WYPRACOWANIE ZOSTAŁO NAPISANE W WASZEJ KLASIE DO 20 MAJA 2021.

Przesłane teksty zostaną nagrodzone ocenami z przedmiotu oraz wezmą udział w konkursie ogólnym (Nagroda główna).