2021-01-23
         

Hasło przewodnie edycji: „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii.”

Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się 15 uczniów z klas: 2PA, 2PB i 2GA. W etapie szkolnym Dwunastkę reprezentowało 10 uczniów: pięciu z klasy 2PA i tyluż z 2GA. Reprezentujący klasę 2GA: Michał Caliński, Artur Małuszek, Błażej Hozakowski, Filip Ilnicki i Jan Wolniewicz, przygotowani przez prof. Romana Gmerka,  awansowali do etapu okręgowego Olimpiady, który odbędzie się 23 lutego br. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Olimpiada skierowana jest do uczniów techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia, liceów ogólnokształcących.

W dotychczasowych trzydziestu dwóch edycjach Olimpiady wzięło udział ponad 330 tys. uczniów, a do zawodów bieżącej, XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zgłosiło się łącznie około 8,5 tys. uczniów z 645 szkół. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Jej laureaci i finaliści zasilają szeregi kadr menedżerów, nauczycieli akademickich i fachowców w różnych dziedzinach praktyki gospodarczej.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.