Wicemistrzostwo Polski w pływaniu

Uczniowie naszego liceum w wolnym czasie realizują się  rozwijając swoje pozaszkolne pasje i zainteresowania. Jednym z nich jest Szymon Krasowski uczeń klasy II e trenujący na co dzień pływanie w Klubie Sportowym POSNANIA.

Szymon brał udział w Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16 -letnich w pływaniu, które odbyły się w dniach 14-17 lipca 2022 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W zawodach brało udział przeszło 360 zawodników z całej Polski reprezentujących ponad 110 klubów.

W  punktacji drużynowej KS POSNANIA zajął bardzo wysokie 7 miejsce w Polsce.

W rywalizacji indywidualnej Szymon ustanowił nowe rekordy życiowe, a dzięki bardzo dobrym wynikom w eliminacjach zakwalifikował się do biegów finałowych. Dzięki udanym startom w finałach Mistrzostw Szymon jest 5 zawodnikiem na dystansie 200 m stylem klasycznym  i 9 na 100 m st. klasycznym w Polsce wśród zawodników 16-letnich.

Starty indywidualne:

50m klasyczny            Eliminacje – 12 miejsce – kwalifikacja z drugim czasem do finału B

Finał B –      1 miejsce (nowy rekord życiowy 0:31.92)

100m klasyczny            Eliminacje – 7 miejsce

Finał A –      9 miejsce

200m klasyczny            Eliminacje – 3 miejsce (w porannych eliminacjach ustanowiony nowy rekord życiowy – 2:30.15)

Finał A –       5 miejsce (w finale popołudniowym  ustanowiony nowy rekordy życiowy – 2:27.89).

W startach drużynowych Szymon płynąc w sztafecie mieszanej 4×100 m stylem zmiennym zdobył wicemistrzostwo Polski – srebrny medal (sztafeta w składzie wg kolejności startu: Malwina Mikołajczak – grzbiet,  Szymon Krasowski – klasyczny – nowy rekord życiowy 1:08.11; Kajetan Krucki – motylkowy; Wiktoria Kolańczyk – dowolny).

Szymon startując w sztafecie męskiej 4×200 m stylem dowolnym z kolegami KS POSNANIA zajął 4 miejsce (sztafeta w składzie wg kolejności startu: Szymon Krasowski – nowy rekord życiowy 2:02.41; Łukasz Kierzek, Jacek Zalewski, Maksymilian Kaczmarek).