Dla kogo    Rozszerzenia    Języki obce    Lekcje inaczej

Dlaczego warto wybrać tę klasę?

• Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na następujących kierunkach (wybrane propozycje):
    • UAM: geografia, geoinformacja, gospodarka przestrzenna, geologia, gospodarka wodna, turystyka i rekreacja, zarządzanie środowiskiem,
    • UP: ochrona środowiska, ekoenergetyka, biotechnologia,
    • AWF: wychowanie fizyczne, fizjoterapia, sport, dietetyka, turystyka i rekreacja.
  • To profil dla osób pragnących połączyć dobre wykształcenie ze sprawnością i tężyzną fizyczną, interesujących się anatomią człowieka, fizjologią wysiłku fizycznego, dietetyką, planowaniem procesu treningowego i rekreacją.
  • Umożliwia rozwijanie zainteresowań związanych ze sportem, rehabilitacją, treningiem sportowym, biologią i geografią.
  • Przygotowuje do udziału w zawodach sportowych, konkursach geograficznych i biologicznych.

Klasa sportowa - patronat Akademii Piłkarskiej Reissa

• Klasa sportowa dla chłopców o profilu piłka nożna. Połącz dobre wykształcenie ze swoja pasją.
  • Piłka nożna - 6 h tygodniowo, treningi specjalistyczne prowadzone przez trenera Akademii Piłkarskiej Reissa po zajęciach szkolnych.
  • Test sprawnościowy dla klasy sportowej odbędzie się 4 czerwca 2019 r.  (wtorek) w godzinach 17.45- 19.30 na boisku przy ul. Armii Poznań.

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym

• język polski
  • matematyka
  • język obcy
  • geografia

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym

Wybór przedmiotu rozszerzonego w klasie sportowej (biologia / geografia) odbędzie się na podstawie oddzielnej deklaracji. O utworzeniu grupy z danego przedmiotu zdecyduje liczba chętnych (min. 14 osób).

geografia

Czy wiesz, że:

• dżdżownice są w stanie „przetrawić” około 30-50 ton gleby/ha w ciągu roku,
  • ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym mogą przemieszczać się z prędkością 7 m na rok, a barchany na pustyni Kyzył – Kum – 22 km w ciągu roku,
  • odnotowano, że deszcz o rekordowej kwaśności spadł w Szkocji – miał 2,4 pH i był kwaśniejszy od soku cytrynowego,
  • miasto o nazwie Rzym znajdziemy na każdym kontynencie,
  • Finlandia posiada ponad 60 000 jezior,
  • niemal cała Long Island w Nowym Jorku jest moreną powstałą w trakcie ostatniego zlodowacenia?

To tylko kilka z ciekawostek, które poznasz na lekcjach geografii w tej klasie.

język angielski

• Dzięki odpowiedniej liczbie godzin języka angielskiego uczniowie mają okazję ćwiczyć swoje umiejętności komunikacyjne oraz zdobywać wiedzę na poziomie rozszerzonym.
  • Korzystamy z różnorodnych źródeł informacji. Pracujemy z Internetem, oglądamy filmy przyrodnicze i fabularne w języku angielskim, ćwiczymy tłumaczenia symultaniczne, przygotowujemy prezentacje multimedialne na wybrane tematy.
  • Mamy również czas na poszerzanie wiedzy nie tylko o języku, ale również kulturze, sztuce i historii krajów anglojęzycznych.
  • Uczniowie uczestniczą w spektaklach teatralnych w języku angielskim, czytają fragmenty literatury anglojęzycznej.
  • Dużo czasu poświęcamy na ćwiczenie naszych umiejętności w praktyce - w dialogach i różnych sytuacjach komunikacyjnych dnia codziennego.
  • Po zakończeniu nauki uczniowie mają możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności, zdając egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Języki obce

język angielski (kontynuacja) - zakres rozszerzony

język niemiecki / rosyjski (do wyboru):

Wybór drugiego języka odbędzie się na podstawie oddzielnej deklaracji. O utworzeniu grupy z drugiego języka obcego zdecyduje liczba chętnych do danej grupy językowej (minimum 14 osób). W przypadku większej liczby chętnych do danej grupy językowej o przyjęciu decyduje liczba punktów uzyskanych w czasie rekrutacji.

język niemiecki (kontynuacja)
  • Zajęcia mają na celu poznanie języka jednego z naszych najbliższych sąsiadów i przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.
  • Odbywają się w grupach, w pracowni językowej w pełni wyposażonej w sprzęt audiowizualny.
  • Lekcje prowadzone są w oparciu o nowoczesny podręcznik z wykorzystaniem multimediów i autentycznych tekstów.
  • Przebiegają w miłej, sprzyjającej nauce atmosferze.
  • Znajomość języka niemieckiego jako drugiego języka obcego umożliwi naszemu absolwentowi skorzystanie w przyszłości z szerszej oferty pracy na rynku polskim i europejskim.

język rosyjski (od podstaw lub kontynuacja)

• O języku rosyjskim mówi się: „ Jest to język przeszłości i język przyszłości”, pod względem popularności zajmuje on jedno z czołowych miejsc na świecie.
  • Dziś ma rangę języka międzynarodowego i posługuje się nim około 300 milionów ludzi.
  • W całej Azji Środkowej, Mongolii, na Ukrainie i Białorusi bez większych trudności porozumiemy się w tym języku. Również wielu mieszkańców Chin posługuje się nim w stopniu komunikatywnym.
  • Władanie nim w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po rynku pracy. Jest wzbogaceniem naszego CV.
  • Język rosyjski jest najbardziej melodyjnym językiem na świecie.
  • Warto nauczyć się go choćby po to, by być dumnym z opanowania języka Tołstoja, Puszkina, Dostojewskiego i wielu innych znanych pisarzy rosyjskich.
  • Stał się on językiem nie tylko potrzebnym, ale i modnym, dlatego młodzi ludzie coraz częściej rozpoczynają jego naukę.
Uwaga! Dyrekcja XII Liceum Ogólnokształcącego zastrzega sobie prawo do zmiany języka obcego w zależności od wyników rekrutacji.