Wszystkich miłośników zwierząt, w imieniu szkolnego wolontariatu, zachęcamy do udziału w zbiórce organizowanej przez Fundację Animalia. Aby ją wesprzeć, zbieramy w naszej szkole: karmy dla psów i kotów, zabawki dla zwierzaków, kuwety, smycze, miski, legowiska, koce i ręczniki, witaminy, probiotyki dla zwierząt czy środki czystości. Wszystkie artykuły można przynosić do pojemnika ustawionego przy bibliotece - do końca października.

Dodatkowo każda klasa, która dostarczy do pani profesor Agnieszki Foltyn paczkę zawierającą co najmniej siedem z wymienionych artykułów, w nagrodę weźmie udział w „PSIchologicznej lekcji” poświęconej komunikacji z psem i kotem! Zajęcia poprowadzi nasz szkolny PSYcholog i specjalistka od psychologii zwierząt – pani Barbara Pniewska.