SUPEMATEMATYK

9 marca 2017 r. uczniowie klas pierwszych i drugich reprezentowali naszą szkołę w XVI edycji Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Magdaleny w Poznaniu. Dziękujemy za udział uczniom z kl. 1E, 1A, 2F.


 

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Celem projektu Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, o charakterze konkursowym, jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Projekt składa się z dwóch podprojektów: Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz kursu e-learningowego. Projekt organizowany jest we współpracy z: Fundacją GPW i Fundacją im. Lesława A. Pagi w Warszawie. Czas trwania: 20 listopada 2017 - 5 stycznia 2018 r. W projekcie bierze udział 34 uczniów w 17 zespołach.


 

Tydzień  SSC/BPO

We współpracy z Biurem Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania oraz firmą GlaxoSmithKline od listopada realizowany jest w naszej szkole projekt edukacyjny Tydzień SSC/BPO. Jego cel to zapoznanie młodzieży z możliwościami, jakie daje branża SSC/BPO, zachęcenie jej do kształcenia na kierunkach ekonomicznych oraz zmotywowanie do nauki języków obcych. W projekcie biorą udział klasy 2F, 1E i 3E (grupy informatyczne). Program przewiduje zajęcia warsztatowe oraz wycieczkę edukacyjną do siedziby GlaxoSmithKline. XII LO jest co roku uczestnikiem miejskiego projektu ekonomicznego.


 

Wycieczka do Srebrnej Góry

Klasa 3E spędziła 3 dni w Sudetach. W programie wycieczki: lekcje «inaczej» m.in. wyprawa szlakiem sztolni dawnych kopalń srebra, aktywny wypoczynek, promowanie zdrowego stylu życia, integracja.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.
   

 

Na Festiwalu Matematyki

28 września 2017 r. uczniowie klas 1E i 3E wraz z opiekunami p. prof. Małgorzatą Jankowską i p. prof. Lidią Typańską uczestniczyli w Festiwalu Matematyki, który zorganizowano na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu była matematyka dyskretna, a uczniowie nie tylko mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach czy konkursach, ale także samodzielnie skleić modele przeróżnych brył. Więcej tutaj.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 

Kalkulatory graficzne

Szkoła zakupiła kalkulatory graficzne, które stały się atrakcyjną pomocą dydaktyczna na lekcjach matematyki. Więcej można przeczytać tutaj.