2015-12-24
Wigilia Caritas

Jak co roku, wolontariusze z p. pedagog będą pomagać w organizacji wigilii dla bezdomnych i potrzebujących. Należą im się słowa uznania za to, że 24 grudnia nie myślą tylko o sobie, że poświęcają swój czas, by przy wigilijnym stole znalazło się miejsce dla Każdego, by w tym dniu nie było wykluczonych. Podziękowania kierowane są również do wszystkich, którzy wsparli akcję finansowo.


 
Konkurs bożonarodzeniowy

Podczas rekolekcji można było popisać się znajomością tematyki adwentowo-bożonarodzeniowej. P. Andrzej Lipka i ks. Andrzej Muńko przygotowali konkurs w stylu teleturnieju Jeden z dziesięciu. Poprowadził go, niczym zawodowy konferansjer, Mateusz Pluskota z kl. 2D. Konkurs wzbudził wiele emocji. Nagrodzona została najlepsza drużyna dwuosobowa —  za wiedzę oraz najlepsza grupa kibiców - za doping, przebranie, kreatywną postawę.

 

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 
Rekolekcje adwentowe — Mercy Full

Ach te zmiany. Zawsze w naszej szkole rekolekcje były w Wielkim Poście, a w tym roku po raz pierwszy przeżywaliśmy je w Adwencie, od 18 – 22 grudnia. Temat nawiązywał do Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka, tj. Mercy Full. Program był niezwykle zróżnicowany: od filmu, który mówił, jak to było naprawdę z tym narodzeniem Jezusa, aż po nauki rekolekcyjne, które prowadził ks. Paweł Bogdanowicz Filipin. Postarał się on, żeby nauki rekolekcyjne były ciekawe, język zrozumiały dla każdego, a przykłady z życia wzięte. Ksiądz Paweł chciał, abyśmy doświadczyli Boga żywego i prawdziwego poprzez Adorację (gdzie każdy mógł podejść i pobyć tak blisko Jezusa jak tylko się da), sakrament pokuty i pojednania oraz Eucharystię.Oprócz tego gościliśmy w naszej szkole Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, które w niezwykle przystępny sposób mówiły nam o Miłości Boga względem nas. Okazją do pośpiewania kolęd był konkurs wokalny oraz wspólne wigilie klasowe.


 
Polskie kolędy i pastorałki

Na świąteczną atmosferę, która panowała w szkole w ostatnich dniach grudnia, z pewnością miał wpływ konkurs kolęd. Zwyciężyła klasa 1D, pięknie wykonując pastorałkę Oj, Maluśki, Maluśki. Kolejne miejsca przypadły 1B i 2C.

 

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 


 
Konkurs piernikowy

Uczestnicząc w międzyklasowym konkursie Świąteczne pierniki, każda klasa własnoręcznie przygotowała i zaprezentowała 5 pierniczków, które były degustowane oraz oceniane pod względem wyglądu, smaku i wrażeń estetycznych. Palmę pierwszeństwa jury przyznało 2B, wyróżniono też wypieki 1D i 2D. Zdjęcia potwierdzają, że powstały małe dzieła sztuki. Aż szkoda było je degustować.

 

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 


 
Tajemniczy Mikołaj

Przed świętami Bożego Narodzenia klasa 3C zamieniła się w tajemniczych Mikołajów. Wszystko zaczęło się, gdy mama jednej z naszych uczennic w wyniku nieszczęśliwego wypadku losowego poznała panią Beatę oraz siedmioletnią Małgosię. Dziewczynka ma zespół Downa, a niedawno został jej wszczepiony czwarty rozrusznik. Do rodziny należą również dwie siostry - Madzia i Marysia. Niestety brakuje taty, który odszedł sześć lat temu w czasie świąt Bożego Narodzenia. Aby umilić im  ten przedświąteczny okres, klasa 3c zebrała pieniądze i przeznaczyła je na prezenty dla całej rodziny. Nasza akcja odbywała się w wielkiej tajemnicy i była niespodzianką, której sens potwierdziły uśmiechy na twarzy Małgosi i jej najbliższych.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 


 
Dla przedszkolaków

Klasa 1B przygotowała przedstawienie Jest taki dzień dla dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola im. Plastusia. Teatralne spotkanie przyniosło dużo radości i satysfakcji obu stronom. Spektakle dla maluchów są już tradycją klas teatralnych.

 

 

 

 


 
Szlachetna paczka

Z inicjatywy SU przygotowano «szlachetną paczkę» dla rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że w tym domu zagości w Święta radość.