Opiekun szkolnego kręgu harcerskiego::

pedagog: mgr Adam Dziatkiewicz

O szkolnym kręgu harcerskim

Szkolny krąg harcerski to grupa zadaniowa skupiająca harcerzy naszej szkoły. Jej celem jest zachęcanie młodych ludzi do tej formy aktywności poprzez podejmowania różnorakich akcji na terenie naszej szkoły. Wśród nich należy wymienić: Betlejemskie światełko pokoju, organizacja Dnia Myśli Braterskiej, wspieranie szkolnej służby medycznej.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.
  Światełko Pokoju
Święto Niepodległości   Dzień Patronki

Działania:

• piknik i wspólne grillowanie podczas Dni Ludzi z Pasją na terenach zielonych szkoły
    Oprócz grilla w wersji mięsnej i wege nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz licznych rozmów.
  • Dzień Dziecka
    Grupa harcerzy uczestniczyła wraz z p. psycholog w zajęciach w przedszkolu "Plastuś"; była wspólna zabawa i czytanie bajek.
  • Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy na całym świecie
    W akcję włączyli się także absolwenci naszej szkoły. Meritum akcji znajdziesz tutaj -
  • Betlejemskie Światełko pokoju
    Uczeń naszej szkoły - Kamil Piechowiak z klasy 3A uczestniczył w przekazaniu polskim harcerzom  przez skautów słowackich Betlejemskiego Światełka Pokoju. Kamil przywiózł światło do szkoły, by mogło zapłonąć podczas wigilii w każdej klasie. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Odważnie twórzmy pokój".
  • czczenie rocznic narodowych, udział w uroczystościach szkolnych,
    Dzień «mundurowy».
  • integracja i wsparcie