2017-12-08

Co roku na początku grudnia świętowany jest Dzień Patronki. Oficjalna część tegorocznej uroczystości obejmowała ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów XII LO, złożenie kwiatów pod tablicą Marii Skłodowskiej-Curie oraz przemówienia p. dyrektor i Kamila Jachimskiego z SU nawiązujące do sylwetki i osiągnięć Patronki szkoły.

Kolejnym punktem programu było wręczenie  Weronice Sobeckiej z kl. 1A nagrody w IV edycji Szkolnego Konkursu Literackiego na jesienne opowiadanie. Tekst będzie można przeczytać w następnym numerze Pryzmatu.

Zgodnie z tradycją uczniowie klas teatralnych  przygotowują na Dzień Patronki miniatury sceniczne. Tym razem były to fragmenty pamiętnika Marii Skłodowskiej-Curie i listów pisanych do niej przez Piotra Curie. W rolach wielkich uczonych oglądaliśmy Martynę Kloc z 3B i Krzysztofa Neldnera z 2B.

Mogliśmy też posłuchać recytacji wiersza Dysonans w wykonaniu Weroniki Wolny z kl. 3B, laureatki  Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego O laur Poświatowskiej w Świebodzinie.

W programie artystycznym nie zabrakło występu muzycznego w wykonaniu Katarzyny Mizerny (3B) i Wiktorii Ślusarskiej (3D).

Niezwykle gorący przebieg miał finał konkursu wiedzy 1 z 12 , zorganizowanego przez klasę 3C.

Całość profesjonalnie połączyli prowadzący, a na koniec pierwszaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.